salsa.fi :: Opi salsaa! salsaa opettavat tanssikoulut
 

Tanssikouluja

Salsan tanssia opettavat useat tanssikoulut ympäri Suomen. Tältä sivulta löydät salsaa opettavien tanssikoulujen yhteystietoja.
 
Hae tanssikoulun yhteystietoja:

Tanssikoulu Kokko  Espoo tanssikoulu.kokko@kolumbus.fi Satu ja Petri Kokko puh. 0400 885020
Latino Dance Center  Espoo info@latinodancecenter.fi 050 566 8158
Dance.fi Tanssikoulu  Espoo, Helsinki info -at- dance.fi  
Tanssikoulu Baila Baila  Helsinki baila@bailabaila.fi 041-5337383
EtnoFitness  Helsinki info@etnofitness.com 045-63 63 452
Helsinki Salsa Academy  Helsinki mikko@helsinkisalsaacademy.com Mikko Kemppe +358 (0)44 5480328
Tanssikoulu Salsa de Cuba
Ohjelmatoimisto Show Cubano
 Helsinki, Klaukkala, Turku info@salsadecuba.fi 040-596 3632
Tanssikoulu Salsastudio  Helsinki helsinki@salsastudio.fi puh.050 300 3078
Tanssikoulu Studio High Heels  Helsinki info@highheels.fi p. 09-738 030
Tanssikoulu Tradicion Viva  Helsinki tradicionviva@tradicionviva.fi p. 040-5415155
Tanssikoulu Salsastudio  Jyväskylä jyvaskyla@salsastudio.fi puh.0452684577
Move Wellness Center  Kauniainen move@pp.inet.fi Puh: 09-54750020
SalsaSavo  Kuopio salsasavo@gmail.com  
KotiSalsa  Lahti kotisalsa@kotisalsa.net 050-9303335
Latino dance  Lahti domingo.paulino@latinodance.info Domingo Paulino puh. 040-7038295
MUEVE! Club tanssistudio  Lahti info@mueveclub.com Mimmu 045 2608878 ja Sirpa 045 2608887
Salsa Oulu  Oulu info@salsaoulu.com 0400-427068/Kimmo Lasanen
EDK - Ekenäs Danskraft rf  Tammisaari info@edk.fi Dominicus Björkstam 045-6779929
Tanssikoulu Casa Ochun  Tampere info@casaochun.fi 040-5277999
KotiSalsa  Tampere kotisalsa@kotisalsa.net 050-9303335
Makumba Dance School  Tampere info@makumba.fi 040-4682532
Tanssikoulu Salsa Latina  Helsinki danceschoolsalsalatina@gmail.com +358-50-352 8063
Tanssistudio Salsa House  Tampere salsahouse@salsahouse.fi (03) 348 6748 toimisto
(03) 222 4533 studio
Salsakoulu Vanha Havanna  Tampere info@vanhahavanna.fi 040-706 9076 (Mari Kokki)
Tanssikoulu Salsamor  Turku info@salsamor.fi 020-756 9670
Tanssikoulu SalsaStudio  Turku turku@salsastudio.fi 050-300 3078

Salsan tanssiharrastus kannattaa aloittaa tanssikoulussa. Salsa.fi ei suosittele mitään tanssikoulua erityisesti, mutta suosittelee, että kokeilet eri tanssikouluja ja löydät sen itsellesi sopivan.
Tanssikoulujen kuvaukset ovat tanssikoulujen itsensä kirjoittamia. Salsa.fi ei vastaa virheellisistä tiedoista.

Tanssinopettaja, puuttuuko sinun tanssikoulusi tiedot? Haluatko tietosi, entä tanssikoulusi logon sivulle? Ota yhteyttä: info@salsa.fi

Tanssi salsaa - Dance salsa in Finland - Baila salsa en Finlandia